مقالات

انواع لباس های بیمارستانی

لباس های بیمارستانی

شمایی که به دنبال تهیه انواع لباس‌های بیمارستانی برای پرسنل خود هستید می‌توانید تا انتهای مقاله با تیم آواسان همراه باشید تا بتوانید لباس‌های مورد نظر خود را انتخاب کنید. خودتان هم متوجه شدید وقتی وارد یک بیمارستان و مراکز درمانی می‌شوید هر کس بر حسب خدمتی که بر عهده دارد در کنار آن لباس فرم مخصوص خود را هم به تن دارد، تا خدمات یک بیمارستان برای بیماران و همراهان آنها بهترین شکل انجام پذیرد. در ادامه مقاله در مورد انواع البسه‌های بیمارستانی بیشتر برایتان خواهیم.

لباس های بیمارستانی

معرفی انواع لباس‌های بیمارستانی

همانطور که می‌دانید مسئولان بیمارستان برای تمامی افراد از جمله، بیمار، کادر پزشکی، تیم پزشکی اتاق عمل، آزمایشگاه، بخش خدمات و … پوششی با طرح و رنگ مختلف در نظر گرفتند. به طوری که وارد بیمارستان می‌شوید می‌توانید از سمت ارائه دهنده گان خدمات در بیمارستان تحت هر عنوان خدمات خاص آن پوشش را دریافت کنید. در دنباله مطلب قصد داریم یک به یک برخی از آن البسه‌های بیمارستانی را با هم مورد بررسی قرار دهیم. بنابراین همچنان با تیم آواسان همراه شوید و به هیچ وجه از خواندن بخش بعدی غافل نشوید.

لباس فرم فرد بیمار

شخصی که به عنوان بیمار در بیمارستان برای مدت زمان مشخص بستری می‌شود بایستی لباس فرم آن بیمارستان را هم به تن کند تا مشخص شود که بیمار است. اگر دقت کرده باشید لباس فرم بیمارستان برای خانم‌های بیمار صورتی و برای آقایان بیمار آبی است. ناگفته نماند که بر اساس اندازه و شرایط بیمار اندازه لباس‌های بیمارستانی متفاوت خواهد بود.

به عنوان مثال اندازه لباس فرد بیماری که کودک و خردسال است با فرد بزرگسال و … متفاوت خواهد بود.  بهتر است بدانید جنس پارچه لباس  افراد بیمار در بیمارستان هم تترون و ترگال است.

لباس فرم پرسنل بیمارستانی

زمانی که به داخل مراکز درمانی همچون بیمارستان می‌شوید به خصوص در بخش اداری مشاهده می‌کنید که خانم‌ها با مانتو، شلوار و مقنعه و در مقابل پوشش آقایان پیراهن و شلوار است.

لباس فرم پزشکان

لباس فرم بیمارستانی برای پزشکان و پرستاران عمدتاَ سفید است. البته انواع لباس‌های بیمارستانی به جهت خدمتی که ارائه می‌دهند قدری متفاوت است در ادامه بیشتر از آن خواهیم گفت. ممکن است این پوشش فقط شامل روپوش باشد. یا نه می‌تواند به شکل یک دست شلوار و روپوش آن هم به صورت دو تکه باشد.

لباس فرم تیم پزشکی در اتاق عمل

لباس فرم بیمارستانی در بخش اتاق عمل به جهت حساسیت کار قدری متفاوت خواهد بود. به عنوان مثال رنگ لباس تیم پزشکی در این فضا رنگ سبز و آبی است این هم دلیل دارد. علتش آن است که اولاً به مانند لباس رنگ سفید در آن فضای بسته انعکاس ندارد و خطای دید را کمتر می‌‌کند. در حالی که رنگ آبی و رنگ سبز از آنجایی که از خستگی چشم را می‌کاهد می‌تواند برای جراحی‌های که در مدت زمان طولانی انجام می‌پذیرد مناسب باشد. از طرفی لکه‌های خون در چنین پوشش‌هایی با چنین رنگ‌هایی بهتر شناسایی می‌شود.

لباس فرم خدمات بیمارستان

کسانی که هم در بخش خدمات در فضای بیمارستان مشغول به خدمت هستند هم لباس فرم مخصوص به خود را دارند. نوع پارچه برای چنین پوشش‌هایی بایستی در مقابل مواد شوینده بسیار مقاوم باشد تا بتوان برای مدتی از آن استفاده کرد.

این البسه‌ها جزو انواع لباس‌های بیمارستانی بود که افراد بسته به موقعیت و خدماتی که در داخل بیمارستان ارائه می‌دهند برای پوشش خود مورد استفاده قرار می‌دهند.

تیم آواسان در این دقایق کوتاه که در خدمت شما  همراهان همیشگی بود، تلاش کرد نکاتی را در خصوص معرفی انواع لباس‌های بیمارستانی در اختیارتان بگذارد. بدین ترتیب می‌توانید بر حسب هدفی که دنبال می‌کنید لباس مورد نظرتان را بر حسب رنگ و جنس آن تهیه کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *